Topbillede SLA
 
Forside > Kurser og møder > Planlagte kurser og møder > Øvrige kurser 
Print siden Print Læs siden op Læs siden op
Øvrige kurser
 Digitalisering Film - mandag den 25. september 2017
 KURSET ER OVERTEGNET - min. 8 og max. 10 personer
 Deltagerens navn
 Arkivets navn
 Gunnar Thomsen
 Svendborg Byhistoriske Arkiv
 Bodil Valsted
 Dalum-Hjallese Lokalarkiv
 Birger Henriksen
 Vejrup Sognearkiv
 Leif Damsgaard
 Lokalhistorisk Arkiv for Grene Sogn
 Rie Carlsen
 Mårslet Egnsarkiv
 Bente Demant Vinberg
 Dalum Hjallese Lokalarkiv
 Verner Hansen
 Bording Lokalhistoriske Arkiv
 Merete Malmskov
 Guldborgsund Stadsarkiv
 Annelise Hansen
 Guldborgsund Stadsarkiv
 Rune Stjernholm
 Vind Lokalhistoriske Arkiv
  
 Facebook begynder - mandag den 23. oktober 2017
 
Tilmeld dig her - min. 8 og max. 10 deltagere
 Deltagerens navn
 Arkivets navn
 Per Jensen
 Dalum-Hjallese Lokalarkiv
 Jens-Christian Kjær
 Lokalhistorisk Arkiv Brande
 Jørgen Christensen
 Solbjerg Egnsarkiv
  
 Digitalisering Lyd - torsdag den 26. oktober 2017
 
Tilmeld dig her - min. 8 og max. 10 personer
 Deltagerens navn
 Arkivets navn
 Gunnar Thomsen
 Svendborg Byhistoriske Arkiv
 Bodil Valsted
 Dalum-Hjallese Lokalarkiv
 Helle Klüver
 Kerteminde Byhistoriske Arkiv
 Rie Carlsen
 Mårslet Egnsarkiv
 Bente Demant Vinberg
 Dalum-Hjallese Lokalarkiv
 Verner Hansen
 Bording Lokalhistoriske Arkiv
 Oluf Mauritsen
 Lokalhistorisk Arkiv for Sundeved
  
 Billedscanning - tirsdag den 28. november 2017
 
Tilmeld dig her - min. 8 og max. 10 personer
 Deltagerens navn
 Arkivets navn
 Merete Malmskov
 Guldborgsund Stadsarkiv
 Jimmy Fisker
 Tjeleegnens Lokalhistoriske Arkiv
 Karen Vesterby
 Tjeleegnens Lokalhistoriske Arkiv
 Nette Hunsballe
 Tjeleegnens Lokalhistoriske Arkiv
 Birthe Dalsgaard
 Tjeleegnens Lokalhistoriske Arkiv
 Per Vester
 Tjeleegnens Lokalhisoriske Arkiv
  
 Billedscanning - tirsdag den 20. februar 2018
 
Tilmeld dig her - min. 8 og max. 10 personer
 Deltagerens navn
 Arkivets navn
  
  
 Digitalisering Film - mandag den 12. marts 2018
 
Tilmeld dig her - min. 8 og max. 10 personer
 Deltagerens navn
 Arkivets navn
 Anita Sørensen
 Arden Lokalhistoriske Forening og Arkiv
 Edith Rønde Pedersen
 Arden Lokalhistoriske Forening og Arkiv
 Oluf Mauritsen
 Lokalhistorisk Arkiv for Sundeved
  
 Facebook begynder - onsdag den 14. marts 2018
 
Tilmeld dig her - min. 8 og max. 10 personer
 Deltagerens navn
 Arkivets navn
 Jens-Christian Kjær
 Lokalhistorisk Arkiv Brande
  
 Facebook fortsætter - mandag den 9. april 2018
 
Tilmeld dig her - min. 8 og max. 10 personer
 Deltagerens navn
 Arkivets navn
 Jens-Christian Kjær
 Lokalhistorisk Arkiv Brande
 Merete Malmskov
 Guldborgsund Stadsarkiv
 Annelise Hansen
 Guldborgsund Stadsarkiv
  
 Digitalisering Lyd - torsdag den 12. april 2018
 
Tilmeld dig her - min. 8 og max. 10 personer
 Deltagerens navn
 Arkivets navn
  
  
 WordPress - tirsdag den 15. maj 2018
 
Tilmeld dig her - min. 8 og max. 10 personer
 Deltagerens navn
 Arkivets navn
  
  
 Digitalisering Film - onsdag den 16. maj 2018
 
Tilmeld dig her - min. 8 og max. 8 personer
 Deltagerens navn
 Arkivets navn
  
  

   
             
Sammenslutningen af Lokalarkiver | Andkærvej 19, 7100 Vejle | Telefon: 75 84 08 98 | E-mail: sla@lokalarkiver.dk
Powered by Athena CMS